Dziś jest r. Imieniny:
Strona główna » Wieniec dożynkowy ŚDS - Szczepkowo Borowe

Wieniec dożynkowy ŚDS - Szczepkowo Borowe

DSC_0015%20-%20Kopia.JPG

Ponad miesiąc trwały przygotowania wieńca Sołectwa Szczepkowo Borowe do tegorocznych dożynek gminnych w Janowcu Kościelnym. Uczestnicy ŚDS „Poborze” w Szczepkowie Borowym wraz z terapeutami rozpoczęli je już w okresie żniwnym, kiedy to nadszedł czas na zbieranie kłosów i słomy zbożowej, które w późniejszym czasie posłużyły do plecienia wieńca.

Niezwykła konstrukcja, która kształtem i rozmiarem przypomina kapliczkę wymagała ogromnego trudu i wysiłku bez którego nie powstałaby tak piękna kompozycja. Prace nad nią dzięki połączeniu energii i umiejętności wielu rąk sprawiły, że z ogromnej mnogości przygotowanych elementów, powstała jedna, dystyngowana całość.

Nadejście oczekiwanego przez wszystkich dnia 15 września, kiedy to na stadionie gminnym w Kucach podczas Święta Pieczonego Ziemniaka wyłoniono zwycięzców, pozwoliło na poczucie wartości pracy którą włożono w całość przygotowania. Wieniec przygotowany w Środowiskowym Domu Samopomocy zaklasyfikowany został na drugą pozycję spośród wszystkich zgłoszonych do udziału w konkursie.

To wyróżnienie po raz kolejny dało uczestnikom zajęć poczucie, że wspólna i ciężka praca zespołowa zawsze przynosi pożyteczne efekty.

Karol Kozicki