Dziś jest r. Imieniny:
Strona główna » Wieniec dożynkowy ŚDS - Szczepkowo Borowe

Wieniec dożynkowy ŚDS - Szczepkowo Borowe

DSC_0015%20-%20Kopia.JPG

Ponad miesiąc trwały przygotowania wieńca Sołectwa Szczepkowo Borowe do tegorocznych dożynek gminnych w Janowcu Kościelnym. Uczestnicy ŚDS „Poborze” w Szczepkowie Borowym wraz z terapeutami rozpoczęli je już w okresie żniwnym, kiedy to nadszedł czas na zbieranie kłosów i słomy zbożowej, które w późniejszym czasie posłużyły do plecienia wieńca.

 

Niezwykła konstrukcja, która kształtem i rozmiarem przypomina kapliczkę wymagała ogromnego trudu i wysiłku bez którego nie powstałaby tak piękna kompozycja. Prace nad nią dzięki połączeniu energii i umiejętności wielu rąk sprawiły, że z ogromnej mnogości przygotowanych elementów, powstała jedna, dystyngowana całość.

 

Nadejście oczekiwanego przez wszystkich dnia 15 września, kiedy to na stadionie gminnym w Kucach podczas Święta Pieczonego Ziemniaka wyłoniono zwycięzców, pozwoliło na poczucie wartości pracy którą włożono w całość przygotowania. Wieniec przygotowany w Środowiskowym Domu Samopomocy zaklasyfikowany został na drugą pozycję spośród wszystkich zgłoszonych do udziału w konkursie.

 

To wyróżnienie po raz kolejny dało uczestnikom zajęć poczucie, że wspólna i ciężka praca zespołowa zawsze przynosi pożyteczne efekty.

 

Karol Kozicki
Wieniec dożynkowy ŚDS Szczepkowo BoroweWieniec dożynkowy ŚDS Szczepkowo BoroweWieniec dożynkowy ŚDS Szczepkowo BoroweWieniec dożynkowy ŚDS Szczepkowo BoroweWieniec dożynkowy ŚDS Szczepkowo BoroweWieniec dożynkowy ŚDS Szczepkowo BoroweWieniec dożynkowy ŚDS Szczepkowo BoroweWieniec dożynkowy ŚDS Szczepkowo BoroweWieniec dożynkowy ŚDS Szczepkowo Borowe

Komentarze

 Dodaj komentarz
If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 

Nasze galerie

No polls available at this time.

TAGI

Fundacja ITAJ, Janowiec Kościelny, POBOŻE, poborze.pl, Gmina Janowiec Kościelny, Warmia i Mazury, ŚDS w Szczepkowie Borowym